Java Engineer

-- Pracuj z nami

Zaaplikuj

Poziom doświadczenia: Mid

Wynagrodzenie: 12 000 - 18 000 PLN (UoP / B2B)

Warszawa / Zdalnie

O zespole:

Wraz z Politechniką Warszawską jesteśmy współtwórcami oprogramowania Omega-PSIR, wspomagającego pracę szkół wyższych. Obecnie projekt jest w fazie komercjalizacji. Mamy wdrożenia w Polsce, a w przyszłości planujemy również ekspansję za granicę.

Oprócz tego nasz zespół zajmuje się wdrażaniem systemu USOS, tworzeniem repozytorium danych badawczych i aplikacji słownika haseł medycznych (mesh), a także utrzymywaniem strony domowej Sages.

Do realizacji projektów korzystamy z nowoczesnych narzędzi z ekosystemu Atlassian (Jira, BitBucket). Pracujemy zgodnie z metodologią Kanban. Dużą uwagę przykładamy do code review, staramy się wdrażać architekturę mikroserwisową, nie boimy się wdrażać nowinek technologicznych. Każdy w zespole ma szansę spróbować różnych zadań i wybrać specjalizację, w której chce się rozwijać.

Szukamy do naszego zespołu inżyniera oprogramowania, który wspomoże nas w zbliżających się wyzwaniach.

Zakres obowiązków:

  • praca przy wdrażaniu i rozwoju systemu OMEGA-PSIR oraz innych systemów dla instytucji naukowych
  • współudział w prowadzeniu projektów
  • analiza systemów zewnętrznych pod kątem integracji i współtworzenie zasad integracji
  • analiza pochodzących z różnych źródeł danych dotyczących dorobku naukowego jednostki - bibliograficznych, kadrowych, projektowych itp.
  • weryfikacja danych pod względem przyjętego standardu
  • przygotowywanie danych do importu lub eksportu między systemami
  • sprawdzanie poprawności danych importowanych/eksportowanych
  • udział w spotkaniach z klientami na etapie sprzedaży, wdrożenia i wsparcia powdrożeniowego w charakterze eksperta merytorycznego
  • wsparcie klienta w zakresie obsługi systemu OMEGA-PSIR
  • współpraca z zespołem IT w zakresie obsługi zapytań technicznych zgłaszanych przez klienta
  • tworzenie dokumentacji systemu

Wymagania:

  • znajomość języków należących do ekosystemu JVM
  • znajomość kwestii związanych z programowaniem webowym i bazami danych (zwłaszcza NoSQL)
  • znajomość systemu Linux, systemu kontroli wersji Git oraz narzędzia Gradle
  • doświadczenie minimum 1,5 roku

Czego możesz się u nas nauczyć?

  • Kotlin, Scala
  • Spark
  • Hazelcast
  • Spring, Micronaut
  • MongoDB, ArangoDB
  • Solr
  • React, Gatsby
  • Puppet, Docker

Co oferujemy:

  • elastyczne godziny pracy
  • mentoring i wsparcie w zespole
  • możliwość nieodpłatnego brania udziału w szkoleniach i kursach organizowanych przez Sages, w tym Stacji IT
  • prywatna opieka medyczna i ubezpieczenie
  • parking na rowery, prysznic
  • w biurze piłkarzyki, pyszna kawa z polskich palarni, przekąski oraz inne zaopatrzenie
  • karta MultiSport ;)
  • praca zdalna + w biurze w samym centrum Warszawy przy Dworcu Centralnym

Kim jesteśmy?

Firma Sages działa od 2007 r., zapewniając kompleksowe wsparcie w zakresie IT. Specjalizujemy się m.in. w rozwiązaniach technologicznych dla uczelni i instytucji badawczych. Wspólnie z Politechniką Warszawską realizujemy wdrożenia systemu zarządzania wiedzą Omega-PSIR. Jesteśmy na 1. miejscu w Polsce oraz 5. miejscu na świecie wśród firm wdrażających oprogramowanie typu Current Research Information System (systemów repozytoriów cyfrowych oraz repozytoriów danych badawczych). Rozwiązania tego typu gwarantują otwartość nauki (open science), co ma bezpośredni wpływ na jej rozwój poprzez nieograniczony dostęp do wyników badań prowadzonych przez naukowców z całego świata.

W zespole sztucznej inteligencji realizujemy projekty związane z przetwarzaniem języka naturalnego, analizą obrazu i automatyzacją procesów, takie jak: chatboty, wyszukiwarki semantyczne, czy ekstrakcja informacji z nieustrukturyzowanych źródeł np. dokumentów i skanów. Stworzyliśmy, a obecnie rozwijamy, narzędzie dla osób niewidzących i niedowidzących do automatycznego odczytu dokumentów tekstowo-obrazowych WCAG AI.

Pracujemy w startupowej atmosferze i nie boimy się podejmować ciekawych projektów. Nieustannie rozwijamy się nie tylko jako zespół, ale także indywidualnie poprzez korzystanie z nowoczesnych narzędzi i technologii.