Regexp - Wyrażenia regularne

MASTERLIVE

DAYS
HOURS
MINUTES
SECONDS
ZAPISZ SIĘ

6.10. 2021 g. 18:00

MasterLIVE: Regexp - Wyrażenia regularne

Wyrażenia regularne to jeden z najpotężniejszych mechanizmów winżynierii oprogramowania do przetwarzania tekstu oraz wyszukiwańfull-tekstowych w bazach danych. Jest to mechanizm pozwalający naznajdywanie interesujących nas fragmentów i napisów stosując bardzospecyficzne zapytanie w języku, który dla wielu jest tajemniczy iniezrozumiały. To właśnie te zapytania będą tematem naszegowebinaru, a także kilkugodzinnego kursu, który Matt dla Was przygotowuje.

Podczas wydarzenia dowiesz się:

👉 co to są regexpy (regular expression), jaką mają składnię,

👉 co to jest identifier, qalifier i quantifier,

👉 jak działają grupy pozycyjne, nazwane, non-matching

👉 jak działa mechanizm backreference i jak go zastosować do podmiany tekstu.

👉 Prowadzący opowie także jak pisać czytelne wyrażenia regularne oraz jak je układać, aby później były łatwo rozszerzalne i utrzymywalne.

BIORĘ UDZIAŁ

Dla kogo?

Chociaż webinary Matta gównie kojarzone są z językiem Python, to ten temat będzie opowiedziany w taki sposób, aby móc go zastosować w dowolnym języku programowania tj. Java, C#, C++, Perl, PHP, Ruby, Bash, JavaScript, grep/egrep, sed oraz oczywiście w Pythonie. To wydarzenie jest adresowane do administratorów systemowych, programistów, testerów, ale także data scientistów.


Skupimy się na wyrażeniach regularnych i ich możliwościach dużo bardziej niż na konkretnej technologii. Posty na blogach i filmiki na youtube są albo zbyt prymitywne i dotyczą absolutnych podstaw, albo zbyt skomplikowane i trudno jest zrozumieć, co się dzieje.Tu, choć zaczniemy

od początku, to zaadresujemy także poziom średniozaawansowany, a wszystko to na prawdziwych przykładach z życia.

Poznaj prowadzącego

Matt Harasymczuk główny inżynier technologii kosmicznych w firmieAstro Tech, gdzie rozwija HabitatOS - system operacyjny dla bazksiężycowych i marsjańskich. Założyciel Analog Astronaut TrainingCenter, pilot, inżynier oprogramowania, instruktor nurkowania, byłyinżynier Europejskiej Agencji Kosmicznej, Centralnego OśrodkaInformatyki oraz Allegro. Prowadzi projekt w ramach stworzenia systemu do zarządzania przestrzenią powietrzną dla dronów w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Studiował lotnictwo i astronautykę w Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie oraz informatykę na Politechnice w Poznaniu. Podyplomowo: Medycynę Ekstremalną na UJ, Geofizykę Stosowaną na AGH, Radiobiologię w centrum nuklearnym SCK CEN w Belgii oraz Zarządzanie Przestrzenią Powietrzną na LAW w Dęblinie. Otrzymał Medal Kopernika za tworzenie fundamentów lotów kosmicznych w Polsce i budowę habitatu Lunares - pierwszego analogu bazy księżycowej i marsjańskiej w Europie. Pełni rolę doradczą w Indyjskiej Organizacji Naukowej w ramach obszaru załogowych lotów kosmicznych i szkolenia astronautów. Wraz z dr Agatą Kołodziejczyk w 2019 roku wygrał Global Space Balloon Challenge za najbardziej nowatorskie i edukacyjne stratosferyczne misje balonowe. Obecnie tworzy centrum szkolenia analogowych astronautów AATC, prowadzi badania z zakresu IoT, smart building i działa edukacyjnie w tematyce kosmicznej i obszarze STEM. Autor 6 książek oraz wielu publikacji naukowych o nauce, inżynierii i bioastronautyce. Przeprowadził ponad 750 szkoleń i 4500 godzin wykładowych dla 7,6 tys. inżynierów.

Expert

Matt Harasymczuk

6/10/2021

18:00

1,5 h

BIORĘ UDZIAŁ

Więcej powodów do zapisu

Tylko konkrety

Webinary mają wartość merytoryczną. Ucieszymy się jeżeli skorzystasz potem z którejś z naszych usług, ale przede wszystkim chcemy inspirować i przyczyniać się do rozwoju polskiej kadry IT.

Uczymy, bo lubimy.

Nasi eksperci to pasjonaci technologii, dzielący się wiedzą zdobytą w realnych projektach.


Pasja

Podczas webinarów masz możliwość zadawania pytań prowadzącemu

i dyskusji z innymi uczestnikami.

Q&A

Chcesz od razu przejść do konkretów?

Jeżeli nie musimy Cię przekonywać do tej technologii i chcesz szybko i efektywnie

nauczyć się ją wykorzystywać w praktyce, sprawdź program pełnego szkolenia z tego zakresu.

Masterclass Python

dla programistów

KURS MASTERCLASS

PRZEDSPRZEDAŻ

40h

ZOBACZ

Masterclass Python

w analizie danych

KURS MASTERCLASS

IV EDYCJA

40h

ZOBACZ

Duży zakres materiału, prowadzący aktywny, chętny do pomocy oraz wyjaśnienia trudnych kwestii. Nauczyłem się tego, czego oczekiwałem, dużo ciekawych przykładów, bezproblemowe odpowiedzi na pytania

Matt posiada duże doświadczenie praktyczne, którym potrafi się podzielić. Jest to człowiek z pasją, który zaraża wszystkich dokoła. Przygotowany podręcznik jest dobrze zredagowany. Na zajęciach było dużo zadań praktycznych.

Obserwuj nas

Śledź nasze kanały aby nie przegapić wartościowych treści