Wykorzystanie AI w pracy uczelnianej administracji i w zapewnianiu dostępności OzN

Bezpłatne spotkanie online

Zapisz się na webinarium

2024

19

sty

11:00

19 stycznia 2024, godz. 11:00

O wydarzeniu

Serdecznie zapraszamy Państwa na bezpłatne webinarium, podczas którego zaprezentujemy różnorodne zastosowania sztucznej inteligencji w pracy uczelni.


W pierwszej części naszego webinaru wyjaśnimy, jak można korzystać z narzędzi opartych na AI w pracy administracyjnej. Podczas drugiej części pokażemy potencjał interfejsu głosowego ChatGPT we wsparciu osób z niepełnosprawnościami. Trzecią część spotkania poświęcimy dostosowaniu plików cyfrowych do potrzeb osób niewidzących i słabowidzących przy wsparciu AI. Podczas czwartej, ostatniej części spotkania zademonstrujemy chatbota opartego na AI i dedykowanego dla uczelni. W agendzie między innymi:

  • Wprowadzenie do tematu sztucznej inteligencji z perspektywy użytkownika,
  • Rodzaje interfejsów AI i sposób pracy z nimi,
  • Rola interfejsu głosowego w ułatwianiu dostępu dla osób z niepełnosprawnościami,
  • Wymogi dostępności (WCAG) dokumentów cyfrowych na uczelni,
  • Ręczne dostosowanie dokumentów cyfrowych,
  • Dostosowanie dokumentów z wykorzystaniem oprogramowania opartego na AI,
  • Możliwości wsparcia dla osób pracujących, studiujących lub kandydujących na studia, jakie dają chatboty.

Prelegenci

Absolwent Politechniki Warszawskiej. Na co dzień zajmuje się szkoleniami, konsultacjami i implementacją mechanizmów automatyzacji wykorzystujących AI. Projekty, które realizuje, obejmują nie tylko sektor edukacyjny, ale także sprzedaż i marketing, gdzie dostosowuje narzędzia AI do specyficznych potrzeb instytucji i firm.

Filip Polanowski

Od ponad 15 lat związany z Biblioteką Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu jako wsparcie informatyczne, kierownik działu digitalizacji, a obecnie zastępca dyrektora. Członek zespołu rozwijającego Polską Platformę Medyczną oraz Atlas Zasobów Otwartej Nauki. W Sages lider zespołu odpowiedzialnego za ręczną anotację dokumentów cyfrowych.

Michał Olczyk

Antoni Marek

Absolwent Teorii Konstrukcji na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, z pasji programista. W Sages pracuje na stanowisku AI Engineer jako lider zespołu rozwijającego oparte na sztucznej inteligencji narzędzia pomagające zapewnić dostępność cyfrową.

Aleksandra Wichrowska

Absolwentka studiów magisterskich Data Science na Politechnice Warszawskiej. W Sages pracuje jako AI Engineer, specjalizująca się w przetwarzaniu języka naturalnego. Pracuje głównie w projektach z obszaru chatbotów. Wcześniej jako Data Scientist w Yosh.AI zajmowała się researchem i projektowaniem rozwiązań Computer Vision dla branży modowej.

Informacja o fiansowaniu przez NCBR, logotypy, grafika wizualizucjąca dostsowanie do potrzeb OzN

16 lat

doświadczenia
w edukacji polskiej branży IT

współpracujących firm

500+

przeszkolonych
osób

25000+

współpracujących ekspertów

400+

Działamy w IT od 2007 roku. Wśród naszych klientów są takie firmy jak Alior Bank, OLX Group, Santander, Orange Polska, Lufthansa i wiele innych. Jesteśmy współtwórcami oprogramowania i zasobów open source, np. polskiego modelu językowego do najpopularniejszej biblioteki NLP: spaCy. Popularyzujemy i wdrażamy rozwiązania, które powstają na uczelniach. Wdrażamy stworzony przez Politechnikę Warszawską system Omega-PSIR (numer 1. w Polsce i nr 5. na świecie pod względem liczby wdrożeń) i stworzony przez konsorcjum uczelniane popularny system USOS. W naszym zespole łączymy świat biznesu i nauki. Dział odpowiedzialny za tworzenie rozwiązań IT dostosowujących dokumenty osób z niepełnosprawnościami jest tworzony zarówno przez ekspertów w dziedzinie sztucznej inteligencji jak i takich, którzy od lat zajmują się szkoleniami i dostosowywaniem dokumentów do potrzeb osób niewidomych i niedowidzących.


www.sages.pl

wydarzenia@sages.pl

OBSERWUJ NAS

KONTAKT W SPRAWIE WYDARZENIA

O NAS